Evliyalar ve Türbeler For PC | How To Install (Free Download Windows & Mac)

Rate this post

Evliyalar ve Türbeler, herkesin sevgi ve saygı duyduğu, Allah’a yakın olduklarına inanılan peygamberler ve velilerdir. Hz. Muhammed’in çevresinde toplananlar, onun yolundan gidenler, Allah’ın sevgili kulları olarak bilinirler. Bu kullar, her zaman Allah’a yakın olmaya çalışırlar ve insanlara yardım etmeyi amaçlarlar.

Evliyalar ve

The latest Evliyalar ve Türbeler for PC has come up with a few updates that are better than the previous version. Want to know those? Here are they:

Install “Evliyalar ve Türbeler” on PC: Windows 10/8/7 & Mac

If you want to run the Evliyalar ve Türbeler on your PC, you’ll need the Memu android emulator. Here is the process of installing both on your PC:

 • Download the Memu android emulator on your computer and install it. It will take a few minutes from start to finish.
 • While finishing, keep the “Open when finished” checked and other additional offers unchecked.
 • Once installed and opened, you’ll see a familiar interface with familiar apps on the screen, including Play store.
 • Click on the Play store and log into your account using your google email and password that you use on your phone.
 • You can now search for the Evliyalar ve Türbeler app within Play store. It will show you the app on the search results in the first position.
 • Click on the app name and then click install to begin the download process on your computer to install Evliyalar ve Türbeler.
 • It may take a few minutes for the entire process. Once complete, you can now open the app from your desktop or the emulator homepage.
 • Evliyalar ve Türbeler App Specification
  App Name: Evliyalar ve Türbeler On Your PC
  Devoloper Name: Kuka Mobil Uygulama
  Latest Version: 1.1.8
  Android Version: 5.0
  Supporting OS: Windows,7,8,10 & Mac (32 Bit, 64 Bit)
  Package Name: com.kukapps.app.turbeapp
  Download: 6666+
  Category: Education
  Updated on: Sep 24, 2021
  Get it On:

  Download

  Evliyalar ve Türbeler Andorid App Summary

  Kuka Mobil Uygulama has developed the Evliyalar ve Türbeler for Android. You can find it under the Education category on Play Store. Since its inception, Evliyalar ve Türbeler has got over 6666+ users on board. For the user rating, it is currently holding a 0.0 rating and the latest version of it is 1.1.8

  1nq3vuZdCXJuvPCfy3pJEcAkFrNWa03xIiefJ

  9 b4sHL0xw4Q5O2YJvsR9ZkZeTRD o EpeK7zV6 YPMopXtbQ0 zXbqp4uTQsAMqg

  Lc9SwZa3Z38jSMPyq4ZxSUS7URqmrFaayU4oauNPzXR z HGl ZgDaKFLlzcsoXrMI

  The latest update of Evliyalar ve Türbeler is Sep 24, 2021 for phones. You can’t use it on your PC directly. So, you have to use an Android emulator like BlueStacks Emulator, Memu Emulator, Nox Player Emulator, etc.

  Features of Evliyalar ve Türbeler for PC

  1. Evliyalar uygulaması ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
  2. Her evliyanın hayat hikayesi ve menkıbeleri bulunuyor.
  3. Kabirleri/türbeleri nerede ve hangi amaçla ziyaret ediliyor?
  4. Uygulamada cenab-ı Allah’tan istekleriniz için önerilen dua ve sureler mevcut.
  5. Mobil uygulamamız tamamen ücretsizdir.
  6. Telefonunuzun pilini hızla tüketmez.
  7. Tavsiye, eleştiri ve geri bildirimlerinizi [email protected] mail adresinden bizimle paylaşabilirsiniz.

  Evliyalar ve Türbeler App Overview and Details

  Türbeler ve Evliyalar Uygulaması akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazlarda kullanıma uygun olarak hazırlanmıştır.
  Evliyalar; Kurân-ı Kerim’in hak ve hakikatini anlamış, Peygamber Efendimizin irşadı dairesinde hareket etmiş ve bu sayede ulvî derecelere yükselmiş olan Hak dostudur. Uygulamamız üzerinden kadim coğrafyamızda yaşamış 1000’e yakın Muhammedi evliya (Allah dostları) hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Her evliyanın hayat hikayesi ve menkıbeleri, kabri/türbesi nerede, hangi türbe ne amaçla ziyaret ediliyor, hangi türbeye nasıl ulaşılır gibi bilgilere de erişebilirsiniz. İl ve ilçe bazında türbe araması yaparak, harita üzerinde size en yakın olan ve diğer tüm türbeleri görebilir, detayına ve yol tarifine ulaşabilir, ziyaret ettiğiniz türbeleri işaretleyebilirsiniz. Uygulama üzerinde ayrıca Cenab-ı Allah’tan istekleriniz için önerilen dua ve surelere de erişebilirsiniz.

  Uygulamamız tamamen ücretsizdir. Telefonunuzun pilini hızla tüketmez.

  5 YILDIZ İLE DESTEK OLUN
  Mobil uygulamamızı severek kullanacağınızı ve sevdiklerinize tavsiye edeceğinizi umuyoruz. Uygulamamıza 5 YILDIZLI değerlendirmeleriniz, tavsiye, geri bildirim ve dualarınız ile destek olursanız seviniriz. Tavsiye, eleştiri ve geri bildirimlerinizi bizimle [email protected] mail adresinden paylaşabilirsiniz. E-posta gönderilerinize en geç 24 saat içinde geri dönüş yapılacaktır.

  Whats New In this Evliyalar ve Türbeler?

  Performans geliştirmeleri yapıldı.

  Conclusion

  Even though the Evliyalar ve Türbeler application is designed to be used for religious purposes, it can also be used for educational purposes. The Evliyalar ve Türbeler application can be used to learn about the lives of different religious figures, and it can also be used to learn about different religious places.

  So, did you find the guide on how to download the Evliyalar ve Türbeler for PC above? If you did, or if you have any questions regarding it, do comment and let us know. We’re here to help.

  Disclaimer

  We refer the ownership of This Evliyalar ve Türbeler to its creator/developer. We don’t own or affiliate for Evliyalar ve Türbeler and/or any part of it, including its trademarks, images, and other elements.

  Here at eztoosoft, we also don’t use our own server to download the Evliyalar ve Türbeler. We refer to the official server, store, or website to help our visitors to download the Evliyalar ve Türbeler.

  If you have any query about the app or about eztoosoft, we’re here to help you out. Just head over to our contact page and talk your heart to us. We’ll get back to you ASAP.

  What’s your Reaction?
  +1
  0
  +1
  0
  +1
  0

  Leave a Comment