Sahabelerin (r.a.) Hayatları For PC | Download And Install (Windows 7, 8, 10 And Mac)

Rate this post

Sahabelerin hayatları, Kur’an-ı Kerim’de ve hadis-i şeriflerde anlatılmıştır. Onlar Allah’a ve Rasulü’ne bağlı, tam bir teslimiyet içinde yaşamışlardır. Allah’a olan sevgileri, onları her türlü tehlikeye karşı koruyucu bir özellik taşımıştır. Sahabeler, Allah’ın emirlerine uygun olarak hayatlarını

The latest Sahabelerin (r.a.) Hayatları for PC has come up with a few updates that are better than the previous version. Want to know those? Here are they:

Sahabelerin (r.a.) Hayatları Andorid App Summary

Still New Again has developed the Sahabelerin (r.a.) Hayatları for Android. You can find it under the Lifestyle category on Play Store. Since its inception, Sahabelerin (r.a.) Hayatları has got over 115998+ users on board. For the user rating, it is currently holding a 0.0 rating and the latest version of it is 1.4

oZ91Qpy4p 1U2HodF49AETo2FiNkGPjgzpKvCA0Jo2V0ENU PSTRILew4GKKCcziw

6Kha nYOXRjmV9znyCin41YsNp72kboej6X8LjVnjiXw8QJVzyq EEzVveTtYUCFlg

MqaJH07ZLPY6ycGekDvFnWU298O1LuCmGxia7 SMvF5iN6 iiwepR2o1W8AUX490jq4

The latest update of Sahabelerin (r.a.) Hayatları is May 5, 2020 for phones. You can’t use it on your PC directly. So, you have to use an Android emulator like BlueStacks Emulator, Memu Emulator, Nox Player Emulator, etc.

No worries, we will discuss the methods to run it on your computer using the emulators whether you use a PC or Mac. Follow the methods we’ve discussed below.

Sahabelerin (r.a.) Hayatları App Overview and Details

“(İslâm dinine girme hususunda) öne geçen ilk muhacirler ve ensar ile onlara güzellikle tabi olanlar var ya, işte Allah onlardan razı olmuştur, onlar da Allah’tan razı olmuşlardır. (Tövbe, 100)”
Peygamber Efendimiz (sav) görmüş, büyük fedakarlıklar ve sıkıntılar çekerek, tek olan doğrunun yani İslam’ın yayılması ve gelişmesinde malları ve canları ile mücadele eden mübarek insanların hayatları bu uygulamamızda sunulmuştur. Sahabelerin önde gelen isimlerinden ikiyüzün (200) üzerinde sahabenin hayatı ve bize yol gösterecek hayat hikayeleri geniş bir şekilde anlatılmıştır.
“İman edenler, hicret edenler, Allah yolunda cihad edenler ve (Muhacirleri) barındırıp yardım edenler, işte hakkıyla mümin olanlar bunlardır. Bağışlanma ve hudutsuz rızık onlar içindir. Sonradan iman edenler, hicret edenler ve sizinle birlikte cihad edenler, işte bunlar da sizdendir…” (Enfal,8/74-5, 72).
“Muhacirlerden ve Ensar’dan (İslam’a girmekte) ilk öne geçenler ile, bunlara güzelce tabi olanlar… Allah onlardan razı olmuştur, onlar da O’ndan razı olmuşlardır. (Allah) onlara altlarından ırmaklar akan, içinde ebedi kalacakları cennetler hazırlamıştır. İşte büyük kurtuluş budur” (Tevbe,9/100).
Yukarıdaki ayetlerde açıkça görüldüğü gibi Yüce Allah, sahabeyi üstün ve faziletli kılan vasıflardan, yüksek erdemlerden bahsetmektedir. Onlara vadedilen güzellikler, yapılan müjdeler, Allah’ın hoşnutluğuna erişmiş olmaları, iman, ittiba, itaat, bey’at, hicret, cihad, infak, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma, mallarını ve canlarını Allah yolunda seve seve feda edebilme gibi tarihte eşine pek rastlanmayan yüce meziyetlerden kaynaklanmaktadır.
Sizler için hazırladığımız bu uygulamada bu büyük, Peygamberlerden sonra insanlık tarihinin en şerefli insanlarının hayatlarını bulacaksınız. Detaylı anlatımlar sayesinde 200 den fazla sahabenin (r.a.) hayatlarını en ince noktalarına kadar öğrenecek ve onların hayatlarını örnek alabileceksiniz. Ayrıca uygulamamızın içinde Ramazan için dualar, Efendimizden dualar, Kısa Sureler, Kuran öğren Elif Ba, Esmaül Hüsna, Yasin Mülk Nebe gibi dini uygulamalarımıza bağlantılar bulabilirsiniz.

Features of Sahabelerin (r.a.) Hayatları for PC

hayatını inceleyebileceksiniz.

1. Sahabelerin önde gelen isimlerinden ikiyüzün (200) üzerinde sahabenin hayatı ve bize yol gösterecek hayat hikayeleri anlatılmıştır.
2. İman edenler, hicret edenler, Allah yolunda cihad edenler ve (Muhacirleri) barındırıp yardım edenler, işte hakkıyla mümin olanlar bunlardır.
3. Bağışlanma ve hudutsuz rızık onlar içindir.
4. Sonradan iman edenler, hicret edenler ve sizinle birlikte cihad edenler, işte bunlar da sizdendir…
5. Muhacirlerden ve Ensar’dan (İslam’a girmekte) ilk öne geçenler ile, bunlara güzelce tabi olanlar… Allah onlardan razı olmuştur, onlar da O’ndan r

Install “Sahabelerin (r.a.) Hayatları” on PC: Windows 10/8/7 & Mac

If you want to run the Sahabelerin (r.a.) Hayatları on your PC, you’ll need the Memu android emulator. Here is the process of installing both on your PC:

 • Download the Memu android emulator on your computer and install it. It will take a few minutes from start to finish.
 • While finishing, keep the “Open when finished” checked and other additional offers unchecked.
 • Once installed and opened, you’ll see a familiar interface with familiar apps on the screen, including Play store.
 • Click on the Play store and log into your account using your google email and password that you use on your phone.
 • You can now search for the Sahabelerin (r.a.) Hayatları app within Play store. It will show you the app on the search results in the first position.
 • Click on the app name and then click install to begin the download process on your computer to install Sahabelerin (r.a.) Hayatları.
 • It may take a few minutes for the entire process. Once complete, you can now open the app from your desktop or the emulator homepage.
 • Sahabelerin (r.a.) Hayatları App Specification
  App Name: Sahabelerin (r.a.) Hayatları On Your PC
  Devoloper Name: Still New Again
  Latest Version: 1.4
  Android Version: 4.2
  Supporting OS: Windows,7,8,10 & Mac (32 Bit, 64 Bit)
  Package Name: com.stillnewagain.sahabe
  Download: 115998+
  Category: Lifestyle
  Updated on: May 5, 2020
  Get it On:

  Download

  Whats New In this Sahabelerin (r.a.) Hayatları?

  Düzenleme yapıldı.

  Conclusion

  Sahabelerin hayatları incelendiğinde, onların Allah’a olan bağlılıkları, tüm hayatlarını Allah için yaşadıkları ve Allah’tan başka hiçbir şeyi sevmedikleri görülür. Onlar, Allah’ın rızasını ve cenn

  So, did you find the guide on how to download the Sahabelerin (r.a.) Hayatları for PC above? If you did, or if you have any questions regarding it, do comment and let us know. We’re here to help.

  Disclaimer

  We refer the ownership of This Sahabelerin (r.a.) Hayatları to its creator/developer. We don’t own or affiliate for Sahabelerin (r.a.) Hayatları and/or any part of it, including its trademarks, images, and other elements.

  Here at eztoosoft, we also don’t use our own server to download the Sahabelerin (r.a.) Hayatları. We refer to the official server, store, or website to help our visitors to download the Sahabelerin (r.a.) Hayatları.

  If you have any query about the app or about eztoosoft, we’re here to help you out. Just head over to our contact page and talk your heart to us. We’ll get back to you ASAP.

  What’s your Reaction?
  +1
  0
  +1
  0
  +1
  0

  Leave a Comment